#4 Amerika iki Kolumbo ir ne tik. Choquequirao – vienas iš inkų miestų Andų kalnuose kurių konkistadorai taip ir nerado

Choquequirao – vienas iš inkų miestų kurių ispanų konkistadorai taip ir nerado. Trijų kilometrų aukštyje esantis miestas pakankamai gerai išlikęs –  jį saugo Andų kalnai, džiunglės, Chunchumayo ir Apurimako upės. 

1710 m. apleistą džiunglių miestą aptiko ispanų tyrinėtojas Juan Arias Diaz, tačiau dėl jo buvimo tokioje atokioje vietoje archeologiniai tyrimai prasidėjo tik 1970 metais, o iki šiol archeologiškai ištirta tik 30% vietovės. Nuo Choquequirao iki Maču Pikču pėsčiomis kalnais reikėtų žygiuoti net septynias dienas.

Tawantinsuyu imperijos laikais Choquequirao buvo nemažas, tipinis inkų miestas,  tačiau dėl jo atokumo teritorija kol kas tik dalinai ištirta ir atidengta nuo džiunglių. Terasose inkai augindavo savo šventąjį augalą – kokos lapus bei kitas kultūras. Prasidėjus konkistadorų invazijai Choquequirao ir Maču Pikču glaudėsi indėnų pabėgėliai, tačiau galiausiai miestai buvo apleisti ir apaugo džiunglėmis.  Dabar ši vietovė populiari kalnų žygeivių stotelė.

Besidomintiems tolimomis kultūromis gera žinia – tekstų egzotinėmis temomis ateityje bus kur kas daugiau, taip pat laukia ir interviu su Pietų Amerikoje dirbančiu archeologu!

Patinka? Tuomet pavaišink autorių puodeliu kavos!

Tekstų ruošimas, pakankamai kokybiško tinklalapio išlaikymas bei sisteminiai atnaujinimai reikalauja nemažai pastangų, laiko ir lėšų. Viskas turi savo kainą, o įdomiosios istorijos tinklaraščio projektui vystyti ir auginti reikia ir JŪSŲ paramos.

Tai padaryti galite tik per Paypal, paspaudę ant mygtuko “Donate” arba Patreon platformoje paspaudę nuorodą  https://www.patreon.com/praeitiespaslaptys

Komentuok su Facebook paskyra!

sarunas

sarunas