0

Siaurukas Zarasų rajone

Žinau, kad  mano blogą skaito nemažai zarasiečių ir pats iš ten kilęs, ta proga reik apie savo kraštą šiek tiek įdomybių parašyti. Šį kart – apie Zarasų siauruką. Mažai kas žino, kad ir čia geležinkeliukas buvo, tiesa, senokai.

1915 metais karo reikmėms vokiečiai nutiesė siaurąjį geležinkelį (60 cm pločio) Zarasų rajone. Nuo Pasmalvių (Visagino) per Zarasus iki Eglainės Latvijoje (apie 70 km). Siaurukas išardytas 1924.

Traukinukas naudotas karinėms reikmėms, t.y. amunicijos, medžio, maisto, statybinių medžiagų gabenimui. Dabar traukinukas žavi, bet anksčiau tai buvo normali transporto priemonė atitinkanti savo laikmetį. Bėgiai buvo lengvi ir paprastai montuojami. Buvo ir daugiau tokių geležinkeliukų pvz. Dūkštas-Druja. Į Zarasus traukinys įvažiuodavo iš Petruniškių pusės, per tiltą buvusį šalia dabartinio kuriuo visi važiuojame.

Viena siauruko atšaka vedė į Laukesos dvarą, o kita į Sarokiškio vienkiemį. Taip pat buvo kelios atšakos pačiam mieste. 1924 geležinkeliukas buvo nurinktas, vienas iš argumentų – dūmai ir žiežirbos nuo kurių mieste pasitaikydavo gaisrų (tada ypač apie ekologiją nieks negalvojo ).

http://narrow.parovoz.com/emb/index.php?ID=1841

Komentuok su Facebook paskyra

sarunas

sarunas

Parašykite komentarą