0

Panzer VIII Maus – sunkiausias tankas pasaulyje!

1943 metais vokietijoje buvo sukurtas supersunkaus tanko Maus prototipas (dar be bokštelio, tik važiuoklė), o 1944 m. pilnai užbaigtas, sunkiausias kada nors pagamintas tankas (188 t.).

Tekstas taisomas!

Nuo informacijos apie Maus’ą internetas net lūžta, tad čia paminėsiu tik svarbiausius faktus –  1945 metais vokiečiai turėjo du tokius tankus, kurių vienas dar nebuvo baigtas. Tankas turėjo 75-mm bei 128-mm šarvamušę patranką galėjusią sunaikinti bet kokį tanką mūšio lauke Per sunkus bet kokiems tiltams Maus buvo pritaikytas pervažiuoti nedideles upes, todėl tankas buvo sukonstruotas nepralaidus vandeniui ir turėjo oro paėmimo vamzdį.

Amerikiečiai fronte pastebėję masyvius vokiečių tankus naikintojus, kaip pvz. Jagdtiger, nenusileido ir , 1945 m. pasigamino du supertankus T-28, tačiau jis svėrė per pus mažiau (95 t.) ir kare panaudoti nesuspėjo.

T-28

Jagdtiger

 

 

 

 

 

 

Dėl didelio Maus’o svorio greit dėvėjosi dalys, variklio problemos, nuolatinė kuro stoka, jį buvo sunku perdislokuoti į frontą ir atgal, buvo reikalinga didelė apsauga, nes tanko šarvai stipriausi priekyje, o iš šonų apėjęs priešas jį likusį vieną galėjo sunaikinti. Tačiau dėl šarvų storio ir bei visų priešo šarvų pramušimo galima sakyti tankas buvo nenugalimas, tačiau vienas lauke – ne karys.

Nebegalint apginti vokiečių kariai Maus’o variklio skyriuje padėjo sprogmenis. Vėliau sovietų kariai radę šio tanko nuolaužas, bei likusius nebaigtus prototipų dalis Maus’ą suremontavo (t.y. iš dviejų sudėjo vieną), tačiau nepilnai (trūksta variklio, kai kurių važiuoklės dalių). Dabar jį galima pamatyti Kubinkos tankų muziejuje, Maskvoje.

p.s. Buvo konstruojamas ir mažesnysis Maus pusbrolis naujos kartos tankas E-100, kiek lengvesnis tačiau taip pat labai sunkus, bet vokiečių inžinieriai jo užbaigti nesuspėjo, sovietų kariai aptiko tik prototipą.

Ant tanko matosi sumontuota pirmoji eksperimentinė vokiška naktinio matymo įranga.

Plačiau:

http://tank-photographs.s3-website-eu-west-1.amazonaws.com/maus-panzerkampfwagn-VIII-super-heavy-tank.html

https://en.wikipedia.org/wiki/Panzer_VIII_Maus

Komentuok su Facebook paskyra

sarunas

sarunas

Parašykite komentarą