0

Lėktuvo kulkosvaidžio sinchronizavimo mechanizmas

Dažnam bežiūrint filmus apie karą teko stebėtis, kaip gi šaudo tie Messerschmitt’ai  per besisukantį propelerį?  Dar pirmąjame pasauliniame kare, vokiškuose Fokker triplanuose jau buvo sumontuotas kulkosvaidžio sinchronizavimo mechanizmas leidžiantis šaudyti pro besisukantį propelerio sraigtą.

Šiandien tikriausiai tai atrodo keistokai, tačiau taip buvo daroma siekiant didesnio taiklumo. Lėktuvo centre esantys kulkosvaidžiai buvo kur kas taiklesni nei sparnuose.

1936 m. buvo sukurtas kulkosvaidis MG-17 ir naudotas vokiškuose naikintuvuose, tokiuose kaip Messerschmitt Bf 109 ar Focke Wulf.  Kartu jų kulkosvaidžiuose buvo įmontuotas sinchronizavimo įtaisas, leidžiantis kulkosvaidžiui šaudyti per lėktuvo propelerio tarpus. 

Dar gudriau sugalvojo Messerschmitt Bf 109 inžinieriai – sumontavo net ir patrankėlę šaudančią iš propelerio centro bei du kulkosvaidžius virš propelerio su sinchronizacijos mechanizmu. Vėliau principas buvo perprastas sąjungininkų ir tokios konstrukcijos lėktuvus pradėjo gamintis ir kitos šalys. Pats mechanizmo principas iki techninių smulkmenų ir brėžinių yra plačiai aprašytas internete.

Plačiau apie šio mechanizmo veikimo principą:

https://www.youtube.com/watch?v=faZiS1CYZs0

Patinka? Tuomet pavaišink autorių puodeliu kavos!

Tekstų ruošimas, pakankamai kokybiško tinklalapio išlaikymas bei sisteminiai atnaujinimai reikalauja nemažai pastangų, laiko ir lėšų. Viskas turi savo kainą, o įdomiosios istorijos tinklaraščio projektui vystyti ir auginti reikia ir JŪSŲ paramos.

Tai padaryti galite tik per Paypal, paspaudę ant mygtuko “Donate” arba Patreon platformoje paspaudę nuorodą  https://www.patreon.com/praeitiespaslaptys

Komentuok su Facebook paskyra!

sarunas

sarunas

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.