0

Korintietiškas šalmas

Tokį šalmą teko užmatyt Malagos archeologijos muziejuje. Archeologai atkasė kažkur prie Malagos, tikrų tikriausio antikos kario kapą iš senovės Graikijos laikų. Taigi muziejuje padaryta visa “spartiečio” kapo ekspozicija, net su perkeltais ir vėl sudėtais masyviais  tašyto akmens blokais iš ten kur jis ir buvo rastas. Datuojama VI a. pr. Kr.

Šalmas pagamintas iš bronzos, tokius dėvėdavo hoplitai (sunkiai šarvuoti sunkieji pėstininkai). Pats šalmas sutrupėjęs, aplūžęs ir deformuotas (perdaug suspaustas manau). Taip pat dar matosi puošybos ornamentai buvę tikrai ne ant kiekvieno šalmo. Retenybė, o ir atrodo gražiai. Žavi tokie dalykėliai senovės mėgėjus.

Korintietiški šalmai Senovės graikijoje buvo populiariausi VI-VII a. pr. Kr., daug buvo jų tipų, tam laikmečiui tobula forma gerai saugojo nuo priešų. Naudoti Aleksandro Makedoniečio kariuomenėje, taip pat panašaus tipo šalmai buvo ir romėnų kariuomenėje iki I a. Lyginant kryžiuočių šalmus galima pastebėti, kad ir jie šį tą nusikopijavo iš graikų. Korintietiški šalmai dažnai buvo vaizduojami antikinėse skulptūrose, pvz. Periklis vaizduojamas su korintietišku šalmu.

Kažkada kažkur kažkokiame forume teko užmatyt temą apie tokį šalmą.. žmogelis kažką panašaus prie Kijevo sugebėjo rasti, bet graikų kario prie jo nebuvo.. Šalmas buvo gerokai sulamdytas nesuprasi kieno taip baisiai, bet metalas žymiai geresnio stovio…Galėjo būt ir pamestas. O koks traktorius ardamas užkabino ir sulamdė… Graikai daug ir toli keliavo, prekiavo, kūrėsi ir dabartinės Ukrainos, Krymo taip pat ir Ispanijos teritorijose.

To pat muziejaus eksponatas – nemažas kartaginiečių monetų lobis. Ant monetų gerai matosi kartaginiečių simbolis – dramblys. Su jais Hanibalas per Ispaniją sėkmingai nužygiavo į Romos imperiją, laimėjo mūšius, tačiau Romos miesto neužėmė. Tikriausiai todėl ir pralaimėjo karą.

Įdomiausios blevyzgos kurias pavyko aptikti  šia tema, kad BobaFett’o bei Clone Trooper’ių iš 2-3 Žvaigždžių karų filmų (pats esu fanas) šalmai – sumoderninti korintietiško šalmo variantai, o Darth’as Vader’is tikriausiai yra panašiausias į labai piktą vokiečių stormtrooper’į su m40 šalmu bei dujokauke! Galėjo būt ir taip kad George Lucas mastė, kad tokia herojų išvaizda sužavės gerbėjus labiau, ir iš tiesų jam tai pavyko!

Viršuje kairėje – antivokiška propaganda, JAV, 1942 m, dešinėje – antivokiškos pragandos parodija su Darth’u Vader’iu. Apačioje – BobaFett’as

http://www.louvre.fr/en/oeuvre-notices/corinthian-helmet

Komentuok su Facebook paskyra!

sarunas

sarunas

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.